Ksawery Kapela

Psycholog, Prowadzący sesji grupowych

Nazywam się Ksawery Kapela i jestem psychologiem ceniącym sobie najwyższy profesjonalizm, ale też empatię i odrobinę luzu w pracy. Z ośrodkiem jestem związany już od kilku lat, gdzie kiedyś jeszcze w roli studenta-stażysty stawiałem swoje pierwsze kroki na ścieżce pomagania innym. Teraz zajmuję się współprowadzeniem psychoterapii grupowej i konsultacjami do tejże, jak i indywidualnym poradnictwem psychologicznym. Pracują pod stałą superwizją.

W czym mogę pomóc?

Psychoterapia grupowa


Na terapii grupowej najbardziej skorzystać mogą osoby, doświadczające najróżniejszych problemów związanych z ich funkcjonowaniem w relacjach z innymi. Mowa tu zarówno o osobach odczuwających lęk i niepokój w sytuacjach społecznych, jak i tych z drugiego końca spektrum: bardzo aktywnych i towarzyskich, ale wciąż czujących, że czegoś w tych relacjach im brakuje.


Głównymi mechanizmami leczącymi w terapii grupowej jest stałość i regularność spotkań, jak i korektywne relacje, które zawiązują się między członkami grupy przy moderacji prowadzących. Aby dołączyć do grupy, należy w pierwszej kolejności zapisać się na wstępną konsultację kwalifikacyjną.


Konsultacje indywidualne


Na konsultacjach indywidualnych zajmuję się poszukiwaniem rozwiązań problemów w aktualnym życiu pacjenta. Szczególnie bliskie są mi tematy wycofania do świata wirtualnego, czy to związane z nadmiernym korzystaniem z pornografii, gier komputerowych, mediów społecznościowych lub zatapiania się w serialach. Pracuję również z osobami doświadczającymi dylematów na swojej ścieżce zawodowej, nie wiedzących jak poprowadzić swoją karierę w sposób najbardziej dla nich korzystny i satysfakcjonujący. Nie jest mi też obca praca z osobami doświadczających rozterek w życiu romantycznych, jak i samotności.

Nauka

  • Magister Psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Warsztaty Psychologii Stosowanej. Psychoterapia grupowa w paradygmacie psychodynamicznym i interpersonalnym (30h)