Adam Nawojczyk

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt (PTPG) i European Association for Gestalt Therapy (EAGT).

Z wykształcenia jestem aktorem i prof. dr hab. sztuki w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne. Od 25 lat jestem wykładowcą w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, gdzie prowadzę regularne zajęcia dotyczące rozwoju osobowości i udzielam wsparcia psychologicznego. Bliskie jest mi podejście humanistyczno-doświadczeniowe które zakłada, że życie człowieka w dużej mierze zależy od dokonywanych przez niego, nie zawsze w pełni świadomych wyborów i kształtuje się w relacji. W moim przekonaniu natura człowieka jest godna zaufania i posiada możliwości do własnego rozwoju i wzrostu.

Doświadczenie zawodowe w obszarze pracy terapeutycznej w kontakcie indywidualnym i grupowym zdobywałem na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. W procesie psychoterapeutycznym najważniejsze jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa i zaufania, uważne bycie w kontakcie z drugą osobą. Towarzyszenie jej w drodze do rozumienia i pełniejszego doświadczania w relacji z  człowiekiem i światem.

Dbam o jakość prowadzonej terapii poprzez nieustanny rozwój osobisty i regularną superwizję.

W czym mogę pomóc?

W swojej pracy wspieram osoby doświadczające kryzysu w życiu osobistym i zawodowym, osoby zmagające się z lękiem i samotnością, mające trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcące lepiej poznać siebie, swoje emocje i zachowania.

Oferta konsultacji

  • Terapia indywidualna dorosłych
  • Wsparcie w kryzysach emocjonalnych
  • Warsztaty umiejętności interpersonalnych