Anna Wieczorek

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog

Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. podczas pracy w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego. Obecnie pracuję jako psycholog w Poradni Zdrowia Psychicznego i kontynuuję naukę w Katowickim Ośrodku Psychoterapii w nurcie systemowym.

Uczestniczyłam w warsztatach i konferencjach dotyczących tematu seksualności i jej różnych odsłon. Psychologia pozwoliła mi jeszcze bardziej zrozumieć człowieka jako indywidualną, niezależną jednostkę, która ma prawo czuć, wyrażać i być tym, kim chce oraz w taki właśnie sposób żyć. W swojej pracy dążę do tego, aby każdy człowiek odnalazł swoje miejsce na kontinuum, jakim jest seksualność i zaakceptował własną tożsamość. Aby to zrobić, musimy jednak poznać siebie i odpowiedzieć na pytania, które często boimy się sobie zadać.

W czym mogę pomóc?

Pracuję z osobami z nerwicą, depresją, lękami, zaburzeniami osobowości, borykającymi się ze stresem mniejszościowym, osobami LGBT+, a także znajdującymi się w kryzysowych sytuacjach życiowych. W trakcie moich konsultacji staram się stworzyć taką przestrzeń w relacji terapeutycznej, która umożliwi komfort pracy nad zaakceptowaniem siebie i tolerowaniem swojego sposobu bycia. Nasze spotkania to czas na omówienie swoich refleksji, słabości czy wątpliwości.

Od początku moje zainteresowania skupiały się wokół seksualności człowieka, poznawania płciowych różnorodności, ale także problemów z jakimi borykają się mniejszości seksualne. Zajmowałam się m.in. adaptacją kwestionariusza dotyczącego stresu mniejszościowego i jego wpływu na satysfakcję seksualną oraz partnerską osób LGBT+, a w szczególności osób transpłciowych. Akceptacja, szacunek, zrozumienie to podstawowe zasady, którymi kieruję się w czasie rozmowy z drugą osobą.

Oferta konsultacji

  • Konsultacja psychologiczna
  • Interwencja kryzysowa
  • Psychoterapia indywidualna
  • Testy MMPI

Certyfikaty

  • Dyplom psychologa,
  • W trakcie całościowego 5-letniego akredytowanego kursu psychoterapii w nurcie w podejściu systemowo – ericksonowskim.