Terapia grupowa – dla kogo?

Terapia grupowa

Mówiąc wprost – na terapii grupowej najbardziej skorzystają osoby doświadczające trudności w relacjach. Jakich? Z osobą partnerską, rodziną, współpracownikami, szefem, ale też w tej najważniejszej z nich – czyli z sobą samym. W jaki sposób grupa pomoże lepiej radzić sobie w kontaktach?

Poprzez proces grupowy. Za tą nazwą kryje się szereg zjawisk wydarzających się, gdy ludzie przebywają ze sobą. Początkowa nieufność, przechodzenie z powierzchownej uprzejmości do czegoś głębszego; znacie to? Dzięki regularności spotkań, bezpiecznej atmosferze i kierunku wyznaczanym przez specjalistów, w procesie grupowym często wydarza się naprawdę wiele.

Dużą rolę odgrywają tu właśnie prowadzący, dokładnie śledzący bieg wydarzeń w grupie. Ich rolą jest bowiem przeprowadzenie członków przez proces w sposób świadomy. Pacjenci dowiadują się, jakie sygnały wysyłają otoczeniu i jak ich zachowania są odbierane, są też zachęcani do wglądu. Pozwala im to na dokonanie refleksji i finalnie korekty swoich zachowań. Auto-poprawę tego, co wcześniej utrudniało im życie. Czy grupa skierowana jest tylko wybranych?

Nie, w swoim założeniu jest ona otwarta i wskazana dla wielu osób z różnymi trudnościami. Chcesz spróbować? Pierwszym krokiem jest zapisanie się na konsultację kwalifikacyjną. Na bazie wstępnej rozmowy ustalimy, czy terapia grupowa to najbardziej skuteczny sposób leczenia w Twoim przypadku. Zrób krok ku głębszym i bardziej autentycznym relacjom – zarówno z innymi, jak i z samym sobą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Diagnoza psychologiczna

Diagnoza psychologiczna

W przypadku problemów zdrowia psychicznego, tak jak w przypadku innych problemów zdrowotnych – prawidłowa diagnoza to podstawa skutecznego leczenia! Zapraszamy na diagnostyczne Q&A.